עיצוב מטבחים

עיצוב מטבחים

אם לא יהיה לנו נוח עם הארונות, אם לא יצליחו להכיל את כל הכלים שלנו, זה אומר שבחרנו מטבח שלא מתאים לנו, אבל אם אין ברירה וזה מה שיכולנו לרכוש אם בגלל כסף או אם בגלל שהמטבח עצמו לא מאפשר לרכוש ארונות יותר גדולים ורחבים. הטכנולוגיה גם נכנסה למטבחים, ארונות נשלפים בקלות, מגירות שיוצאות בקלילות, שמקלות במיוחד על מבוגרים לא להתכופף או להתאמץ יתר על המידה. אם אנו זוג צעיר שגר לבד אנו לא צריכים מטבח יותר מידי מפואר, אבל הוא כן יכול להיות משוכלל או בצבע שאנו אוהבים, גם המשטחים שאנו עובדים עליהם חשוב שנבדוק מה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם ואז נדע באמת בדרך זו מה מתאים לנו. 

מטבח הוא מקום שרבים מאיתנו שוהים בו הרבה ולכן איך שהמטבח יראה או מה שיהיה בו חשוב לנו, מבחינת ארונות והצורה שהם נפתחים, מבחינת משטח עבודה, חלוקה בין ארונות למעלה ולמטה, כמה באמת צריך הכיור והברז ומיקומם, הכיריים, מקום לתנור או מקום למדיח כלים אם אנו רוצים, כל זה דורש תכנון מדויק לפי המטבח שלנו, יש מטבחים שהם בצורה ר', אחרים בצורת ח', ישנם כאלה שהם קו ישר, תלוי בגודל המטבח עצמו ומה שהוא מאפשר לנו לעשות בו. לא נוכל סתם לרכוש מטבח בצורת ר' שאין לנו מקום לכך במטבח עצמו או שיש מקום אבל אז נהיה מוגבלים מבחינת דברים אחרים שאנו רוצים שיהיו במטבח. 

בנוגע לפינות אוכל שנמצאות במטבח בדרך כלל הן קטנות, מדובר בשולחן קטן וכמה כסאות או סוג של בר או בימינו ואם יש מקום אז אי שכזה בסמוך לארונות. וישנם כאלה שמוותרים על זה ורוכשים פינת אוכל שבכלל לא תהיה במטבח אלא סוג של מחוצה לו בין המטבח לסלון, או בפינה שיש מקום וזאת כדי שיהיה יותר מרחב במטבח עצמו. אנשים שבוחרים לעשות אי בתוך מטבח גם לפעמים מקלים על עצמם כיוון שגם באי יש עוד ארונות או מגירות ועוד משטח עבודה ולפעמים אפילו עוד כיור לעבודה, מה שמקל ומקצר תהליכים.